رویارویی جدید سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با امریکا در خلیج فارس نشانه “فراموش نشدن انتقام سخت”

بدون تردید امریکایی ها هنوز نتوانسته اند اثرات مخرب ویرانی پایگاه عین الاسد را در مقابل چشم جهانیان خنثی نمایند و بنابراین با قانون گریزی از قوانین دریایی بین المللی تمام تلاش خود را برای نمایش توانمندی های خود انجام می دهند.
قطعا آمریکا، خواستار درگیری نظامی جدید با ایران اسلامی نیست، اما اوضاع سخت عراق برای اخراج آنان باعث شده است که به چالش آفرینی جدید تمایل نشان دهند. امریکایی ها می دانند که خروج آنها از عراق به معنای نابودی حکمرانیشان در جهان است و لذا رویه چالش آفرینی در دستور کار قرار داده اند در حالیکه غافل از آن هستند، شاید این چالش آفرینی در برابر جمهوری اسلامی ایران به شروع یک جنگ ویران کننده علیه آنان منجر شود.
ایران اسلامی با حمله به بزرگترین پایگاه نظامی آمریکایی ها در خاورمیانه، اثبات کرد که آمریکایی ها بازنده هر رویارویی نظامی هستند و بنابراین به نظر می رسد رویارویی جدید سپاه پاسداران با ناوهای متخاصم امریکایی در خلیج فارس، یک هشدار است که در صورتی که آمریکایی ها به آن توجه نکنند، دست قدرتمند ایرانیان برای سرکوبی آنان دوباره و با شدت بیشتر فرود خواهد آمد.
باید توجه داشت که “انتقام سخت” با حمله به عین الاسد پایان نمی پذیرد و این حمله نظامی تنها اولین سیلی برای روحیه افزایی به جبهه مقاومت بود و گام دوم انتقام سخت، خروج امریکایی ها از عراق است. جمهوری اسلامی ایران ثابت کرده است هیچ هراسی از رویارویی های گسترده نظامی با نیروهای آمریکایی ندارد و لذا کم و کیف “انتقام سخت” وابستگی کامل با میزان تمکین امریکایی ها برای خروج از منطقه دارد.
رویارویی جدید سپاه پاسداران با ناوهای امریکایی در خلیج فارس بیانگر یک واقعیت تلخ برای آمریکایی هاست که جمهوری اسلامی ایران در حوزه انتقام سخت، به انتظار خطاهای آمریکایی ها برای ضربات کوبنده تر نشسته است.
بدیهی است در صورت ادامه تنش آفرینی در خلیج فارس، بدون کوچکترین درنگی ناوهای آمریکایی به آهن پاره های شناور تبدیل خواهند شد و ملت آمریکا باید بدانند حکمرانان فعلی آنان مسبب نابودی کامل منافع و توانمندی های انان در منطقه هستند اگر در مقابل این قمار بزرگ حکمرانان خود نایستند!
نیروهای نظامی جمهوری اسلامی ایران، توان کافی برای نابودی هر تجاوزی را دارا هستند و این توانمندی را همواره به اثبات رسانده اند و لذا اگر دیده می شود ترسی از تنش آفرینی نظامی آمریکایی ها در افکار عمومی داخلی دیگر وجود ندارد به واسطه اثبات همین توانمندی هاست.

آمریکایی ها باید بدانند بحران کرونا، مانع از حفظ و حراست از امنیت ملی نخواهد شد و مدیریت همزمان بحران های متعدد، پیشینه تاریخی ایرانیان است و بیماری کرونا هیچ اثری در بازدارندگی نظامی ایرانیان نخواهد گذاشت. تجربه موفق نیروهای نظامی برای مقابله با تهدیدات استکبار و دستیابی به لبه تکنولوژی روز دنیا باید الگوی کاملی برای دولتمردان فعلی باشد و بدانند اگر در حوزه های مختلف از جمله اقتصادی همانند توان بازدارندگی نیروهای مسلح عمل میکردند، امروز التماس برای رفع تحریم ها، درخواست برای وام های بین المللی و از همه بدتر ناتوانی در برابر تامین بودجه سال جاری شاهد نبودیم. سال ها رهبر معظم انقلاب و کارشناسان متعدد در برابر تهدید راهبردی تکیه به نفت خام هشدار داده اند، اما امروز دولتمردان با نفت ۱۷ دلاری به این نتیجه رسیده اند که این هشدارها، پایه های منطقی داشت و امروز با دستپاچگی راه چند ساله ایجاد بستر تولید فرآورده های نفتی را چند ماهه و با همین بنیه ضعیف و فرسوده مدیریتی میخواهند طی نمایند! بر روی کاغذ بودجه نویسی امسال، حداقل وابستگی به نفت خام دیده می شود اما در واقعیت چیز دیگری در حال وقوع است که نفت خام فعلا تکیه اصلی درآمدی دولت است که با فقدان آن، دستپاچگی مدیریت کلان دولت حتی در تامین هزینه های اولیه و جاری مملکت به وضوح دیده می شود.

پدافندغیرعامل بصیر