پیام ریاست دانشگاه آزاد اسلامی واحد قروه به دانشجویان به مناسبت ورود به سال جدید

پیشاپیش فرارسیدن سال جدید به همه دانشجویان محترم تبریک عرض می‌نماییم و انشاءلله در سایه الطاف و عنایات حضرت حق سالی شایسته‌تر و متفاوت‌تر برای دانشجویان رقم بخورد.

جریان دانشجویی به‌عنوان نقطه اتکا و امید هرملتی همواره موردتکریم و توجه بوده و خواهد بود و این نشانگر ظرفیت‌های بالای این طیف جریان ساز است. امروز جریانات معاند داخلی و خارجی، با هدایت ناکارآمدی‌ها و قفل ظرفیت‌ها و دستاوردها، ملت را به سمت مشکلات عدیده هدایت نموده‌اند و شادی را از ملت ربوده‌اند.

جبهه انقلابی و حافظ ملت در مقابل این ناملایمات و مشکلات عمدی ساکت نخواهد نشست و علت درد و رنج ملت را ظلم هدایت‌شده دشمنان داخلی و خارجی می‌داند. امروز عده‌ای تحریم‌ها را باعث‌وبانی این امر می‌دانند اما ما معتقدیم  که خودتحریمی پایه و اساس مشکلات موجود کشور است. سیاست خارجی زمانی پویا و عزتمند خواهد بود که توان اقتصادی و سیاسی و فرهنگی در داخل یک کشورقابل لمس باشد و سازش و نرمش سیاسی هیچ ملتی را به اهداف مورد انتظارخود هدایت نکرده و نخواهد کرد. اتکا درآمدهای دولت‌ها به نفت و غفلت از ذخایرو ظرفیت‌های عظیم داخلی، شرایطی بر کشور تحمیل کرده که نگاه‌ها به کانال‌های مالی اجنبی و نفت در برابر غذا باشد و این قصوربزرگ قابل‌بخشش نیست. اگر امروز کشور ثروتمندی مثل ایران اسلامی، ملت آن همانند یک کشور جنگ‌زده زندگی می کنند، نشانگر آن است که با رویکردها و سیاست های فعلی نه‌تنها وضعیت بهبود نخواهد یافت بلکه وضعیت وخیم‌تر خواهد شد. جنبش دانشجویی در ایجاد بصیرت عمومی در شرایط کنونی علی‌الخصوص در ایام تعطیلات نوروز نقشی بی‌بدیل داراست که ملت را از کانال‌های تبلیغی فریب و دروغ به سمت واقعیت‌ها هدایت نماید.

رهبر معظم انقلاب اسلامی در گام دوم انقلاب راه جوانان انقلابی را تبیین نمودند و هرگونه غفلت در پیمودن این راه، خسران ملت را افزون‌تر می‌نماید. برچیده شدن فساد، اولویت اساسی در پیمودن گام دوم انقلاب است و به حول و قوه خداوند و با تدبیررهبرمعظم انقلاب با حضور حجت‌الاسلام سید ابراهیم رئیسی بر ریاست قوه قضاییه، مفسدان و غارتگران بدون توجه به حامیان آنان در چنگال عدالت گرفتار خواهند شد تا در چهل‌سالگی انقلاب، انقلابی عظیم‌تر در درون این انقلاب شکل بگیرد.

لازمه تکمیل چرخه مبارزه با فساد، بصیرت مندی ملت و انتخاب اصلح آنان در سال جدید است و همچنان که رهبر معظم انقلاب تأکیددارند اگر انتخاب درست انجام نشود، دود آن در چشم ملت خواهد رفت و امروز به عینه این موضوع قابل‌مشاهده است.

ارتقاء بصیرت عمومی برای شناسایی جریان انقلابی و متعهد، رکن دیگر اصلاح امور کشور است که جنبش دانشجویی به ایجاد این بصیرت افزایی مکلف است. جنبش دانشجویی، دانایی پروری را به‌عنوان وظیفه اصلی خود برای اصلاح امورات بداند و آگاه باشد هرگونه کاهلی در انجام این وظیفه، شرایط را برای جامعه و علی‌الخصوص نسل جوان وخیم‌تر خواهد نمود.

اشتغال پایدار و استفاده از ظرفیت‌های عظیم انسانی و منابع  کشور، تنها در انشاءخوانی مسئولین در فضای انتخاباتی خلاصه نمی‌شود و ملت ایران یادشان هست و خواهد ماند، که جریان سازش طلب و کدخدا مدار چه رمقی از کشور ستانده است. امروز چه کسانی باید جوابگوی اعتیاد جوانان، طلاق‌ افسارگیسخته، فروپاشی خانواده‌ها، ناامیدی جوانان، سفره‌های فقیرانه ملت و عدم فراهم شدن بسترهای اشتغال باشند؟ آیا یک جنگ بیرونی می‌توانست چنین خسارات عظیمی که در داخل به وجود آمده است برملت تحمیل نماید؟ آیا کدخدای مقروض بین الملل می‌تواند تکیه‌گاه منافع یک ملت باشد؟ چطور می‌توان در پنج دقیقه جوابگوی انتقادات بود درحالی‌که دربیست دقیقه  خسارات برجام برملت تحمیل شد؟ چطور می‌شود از ننگ نامه‌های بین‌الملل دفاع کرد درحالی‌که برخی از حامیان داخلی  آن به اعتراف خودشان حتی متن آن را نخوانده بودند؟

خداوند حال هیچ قومی را تغییر نخواهد داد مگر آنکه خود آنان تغییر دهند و این سنت خداوند است. تا زمانی که ملت در مقابل تبلیغات فریب و تزویر، از حضور خادمان اصلی در عرصه تصمیم‌گیری و خدمت‌رسانی جلوگیری نمایند، سفره‌های خانوارها کوچک و کوچک‌تر خواهد شد.

جنبش دانشجویی در ایجاد بصیرت عمومی، مکلف به دانایی پروری است و در سال جدید با همت جهادی باید از چپاول ایران جلوگیری نمود و این مقدور نخواهد بود مگر با تمسک به اوامر ولایت‌فقیه و مطالبه عالمانه برای مبارزه با فساد ساختاریافته. درد و رنج مردم پایان نخواهد یافت مگر با مبارزه قاطع با فساد، دانایی پروری، شایسته‌سالاری و استفاده مناسب از ظرفیت‌های داخلی، بنابراین با یک‌همت ملی در راستای گام دوم انقلاب می‌شود به صیانت از منافع ملت دست‌یافت. دانشجویان آگاه باشند اگر در عرصه دانایی پروری و ارتقاء بینش سیاسی فعال نشوند، اولین قربانیان این جامعه خود دانشجو خواهد بود چراکه این نسل دانشجو است که به اشتغال پایدار و امنیت اقتصادی بیش از همه طیف‌های دیگر نیازمند است و اگر جامعه دچار انحراف از واقعیات گردد، اولین قربانیان این انحراف جوانان و قشر دانشجو خواهد بود.

پدافند غیرعامل بصیر